Modular buildings – Contact center Brno

Place of construction: Brno | Type: MODULAR BUILDINGS | Year: 2020

V době epidemie koronaviru v dubnu 2020 postavila společnost WAREX zázemí kontaktního centra pro lidi bez domova na ulici Vlhká v Brně. Toto kontaktní centrum je typickým příkladem využití obytných kontejnerů a modulární výstavby v případě nouze. Celá stavba zázemí včetně terénních úprav trvala pouhých 6 dní.

Po uzavření denních stacionářů na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR se lidé bez domova začali shromažďovat v centru města. Z důvodu opatření proti šíření nákazy bylo tedy nutné pro tyto osoby co možná nejrychleji vytvořit náhradní zázemí, kde by mohly pobývat během dne.

Modulární stavba kontaktního centra poskytuje na ploše 120 metrů čtverečních hygienické a sociální zázemí pro lidi bez přístřeší, prostory pro jejich případné ošetření a testování na nákazu COVID-19 a také zázemí pro zúčastněné sociální pracovníky a dobrovolníky.

Kontaktní centrum zřídilo Statutární město Brno a provozuje jej Společnost Podané ruce. Plošné testování osob bez domova na nemoc COVID-19 zde provádí dobrovolníci z řad studentů Masarykovy univerzity v Brně.

Pokud je předem známo, že stavba je pouze dočasná, nabízí společnost WAREX také řešení formou pronájmu obytných kontejnerů. Jakmile pominou důvody užívání stavby, pronájem je ukončen a stavba rychle a snadno zlikvidována. Cenová úspora při tomto řešení je zřejmá.

School

Place of construction: Czechia | Type: MODULAR BUILDINGS | Year: 2020 Place of construction: Czechia
Type: MODULAR BUILDINGS
Year: 2020

Multi-storey assembly of 34 living modules with external staircase. There are 6 classrooms in the building.

Facilities for the rescue service

Place of construction: Czechia | Type: MODULAR BUILDINGS | Year: 2023 Place of construction: Czechia
Type: MODULAR BUILDINGS
Year: 2023

We realized a modular building made of 12 residential containers.

Extension of a living container to a caravan

Place of construction: Austria | Type: MODULAR BUILDINGS | Year: 2023 Place of construction: Austria
Type: MODULAR BUILDINGS
Year: 2023

Attaching a container to your caravan means you’ll have more amenities and conveniences, such as a full kitchen, bathrooms with shower and toilet,