Modular buildings – Contact center Brno

Place of construction: Brno | Type: MODULAR BUILDINGS | Year: 2020

V době epidemie koronaviru v dubnu 2020 postavila společnost WAREX zázemí kontaktního centra pro lidi bez domova na ulici Vlhká v Brně. Toto kontaktní centrum je typickým příkladem využití obytných kontejnerů a modulární výstavby v případě nouze. Celá stavba zázemí včetně terénních úprav trvala pouhých 6 dní.

Po uzavření denních stacionářů na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR se lidé bez domova začali shromažďovat v centru města. Z důvodu opatření proti šíření nákazy bylo tedy nutné pro tyto osoby co možná nejrychleji vytvořit náhradní zázemí, kde by mohly pobývat během dne.

Modulární stavba kontaktního centra poskytuje na ploše 120 metrů čtverečních hygienické a sociální zázemí pro lidi bez přístřeší, prostory pro jejich případné ošetření a testování na nákazu COVID-19 a také zázemí pro zúčastněné sociální pracovníky a dobrovolníky.

Kontaktní centrum zřídilo Statutární město Brno a provozuje jej Společnost Podané ruce. Plošné testování osob bez domova na nemoc COVID-19 zde provádí dobrovolníci z řad studentů Masarykovy univerzity v Brně.

Pokud je předem známo, že stavba je pouze dočasná, nabízí společnost WAREX také řešení formou pronájmu obytných kontejnerů. Jakmile pominou důvody užívání stavby, pronájem je ukončen a stavba rychle a snadno zlikvidována. Cenová úspora při tomto řešení je zřejmá.

Office building

Place of construction: Germany | Type: MODULAR BUILDINGS | Year: 2023 Place of construction: Germany
Type: MODULAR BUILDINGS
Year: 2023

We have manufactured and realized a two-storey office building for Germany consisting of 36 living containers, including sanitary facilities and an internal staircase.

Office space

Place of construction: Germany | Type: MODULAR BUILDINGS | Year: 2023 Place of construction: Germany
Type: MODULAR BUILDINGS
Year: 2023

Realization of a two-storey office building consisting of 46 residential modules at an airport in Germany according to the investor’s specifications.

Residential kit with garage for Robinson helicopter

Place of construction: Czechia | Type: MODULAR BUILDINGS | Year: 2022 Place of construction: Czechia
Type: MODULAR BUILDINGS
Year: 2022

Assembly of 4 living containers and 2 storage containers as a garage for a helicopter, including sanitary facilities. The assembly was made according to the exact specifications of the investor.