Modular buildings – Contact center Brno

Place of construction: Brno | Type: MODULAR BUILDINGS | Year: 2020

V době epidemie koronaviru v dubnu 2020 postavila společnost WAREX zázemí kontaktního centra pro lidi bez domova na ulici Vlhká v Brně. Toto kontaktní centrum je typickým příkladem využití obytných kontejnerů a modulární výstavby v případě nouze. Celá stavba zázemí včetně terénních úprav trvala pouhých 6 dní.

Po uzavření denních stacionářů na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR se lidé bez domova začali shromažďovat v centru města. Z důvodu opatření proti šíření nákazy bylo tedy nutné pro tyto osoby co možná nejrychleji vytvořit náhradní zázemí, kde by mohly pobývat během dne.

Modulární stavba kontaktního centra poskytuje na ploše 120 metrů čtverečních hygienické a sociální zázemí pro lidi bez přístřeší, prostory pro jejich případné ošetření a testování na nákazu COVID-19 a také zázemí pro zúčastněné sociální pracovníky a dobrovolníky.

Kontaktní centrum zřídilo Statutární město Brno a provozuje jej Společnost Podané ruce. Plošné testování osob bez domova na nemoc COVID-19 zde provádí dobrovolníci z řad studentů Masarykovy univerzity v Brně.

Pokud je předem známo, že stavba je pouze dočasná, nabízí společnost WAREX také řešení formou pronájmu obytných kontejnerů. Jakmile pominou důvody užívání stavby, pronájem je ukončen a stavba rychle a snadno zlikvidována. Cenová úspora při tomto řešení je zřejmá.

Office assembly

Place of construction: Germany | Type: MODULAR BUILDINGS | Year: 2021 Place of construction: Germany
Type: MODULAR BUILDINGS
Year: 2021

Floor set of 8 office modules with staircase and landing in Germany.

Kindergarten

Place of construction: Switzerland | Type: MODULAR BUILDINGS | Year: 2021 Place of construction: Switzerland
Type: MODULAR BUILDINGS
Year: 2021

Two-storey kindergarten with a separate staircase leading along the building. The kindergarten consists of 16 modules, including hygienic facilities. The building is built exactly to the investor's requirements.

Linderpark Family Centre

Place of construction: | Type: MODULAR BUILDINGS | Year: Place of construction:
Type: MODULAR BUILDINGS
Year:

Delivery of two containers with assembly to the Lindenpark Family Centre. Windows and equipment installed by the customer. Used for various events, from concerts to seminars and workshops.