Jak rychle zrekonstruovat občanskou infrastrukturu na Ukrajině

06. 09. 2022 | NOVINKY ZE ZÁKULISÍ

Dne 24. 8. 2022 na Žofíně proběhl večer ke Dni Nezávislosti Ukrajiny za účasti společnosti Warex spol. s r.o., která je členem Ukrajinsko – české obchodní komory. Jednalo se o první společenskou akci Ukrajinsko – české obchodní komory od jejího založení v květnu 2022. Bylo to zatím největšího setkání zaměřeného na rozvoj vzájemných vztahů, obnovu Ukrajiny
a současných příležitostí.

V rámci večera proběhla tichá aukce originálních archů poštovních známek Ukrpošty a obrazů ukrajinských umělců ve prospěch velvyslanectví Ukrajiny.

Společnost Warex je připravena pomoci s obnovou občanské infrastruktury zničené během války na Ukrajině. Zpočátku to může být vybudování ubytování pro lidi, kteří přišli o vlastní bydlení.
Dále to může být budování urgentních příjmů poskytujících péči pro akutně nemocné či zraněné pacienty.

Dalším krokem to mohou být stavby veřejné infrastruktury jako například školky, školy, obchody, rodinné domy nebo stavby se sociálními a zdravotními službami.

Společnost WAREX má více jak 30-leté zkušenosti s výrobou obytných modulů a dopravních kontejnerů. Za tu dobu realizoval mnoho staveb jak občanské, tak i kritické infrastruktury, vyrobil více
než 61.000 kusů obytných a sanitárních kontejnerů. Předností modulové výstavby je jí rychlost.