Výměnné nástavby

Výroba výměnných nástaveb WAREX

Výměnné nástavby vyrábíme ve vlastním výrobním závodě v Javorníku od r. 2018.

Výměnné nástavby patří do skupiny intermodálních nákladních jednotek (UTI), které jsou vhodné pro evropskou kombinovanou dopravu po silnici, železnici, vnitrozemskou vodní a námořní dopravu.

Kombinace více druhů dopravy minimalizuje zátěž na životní prostředí a snižuje dopravní zátěž na silničních komunikace.

Systém výměnných nástaveb umožňuje minimalizovat prostoje dopravních prostředků při nakládce a vykládce zboží. Užití výměnných nástaveb eliminuje nutnost užití manipulačního prostředku při nakládce výměnné nástavby na silniční dopravní prostředek.

Výměnné nástavby WAREX splňují všechny požadované normy a předpisy a jsou certifikovány mezinárodní certifikační společností.

Délka: 7450mm
Šířka: 2550mm
Výška: 2750mm
Výška včetně podpěrných noh: 3720-4070 mm
Celková přepravní (provozní) hmotnost: 18 000 kg
Pevnost podlahy pro manipulaci s vysokozdvižným vozíkem: do 5 460 kg
Technický popis (pdf)

Komponenty výměnných nástaveb WAREX

Podlaha

Podlaha je tvořena z uzavřených ocelových profilů tloušťky 3 mm, jakosti S235 JRH. Na pochozí vrstvu je použita voděodolná překližka tloušťky 21 mm. Tato kombinace zajišťuje vysokou nosnost, která umožňuje zatížení podlahy nápravou vysokozdvižného vozíku až do 5 460 kg.

Na spodní části se nachází naváděcí tunel šíře 600 mm z uzavřených profilů, který slouží k nasměrování návěsu automobilu při nakládce. Dále jsou zde otvory pro manipulaci vysokozdvižným vozíkem a jistící prvky pro bezpečnou přepravu. V přední části je umístěn výsuvný žebřík a schránka na dokumenty. V zadní části se nachází nárazník, který zabraňuje mechanickému poškození při nakládce.

Podpěrné nohy

Jedná se o kvalitní výrobek prověřené německé firmy, který splňuje veškeré bezpečnostní standardy, vysokou stabilitu a snadnou manipulaci při podjíždění.

Obvodové stěny

Nosný rám je navržen z ohýbaných profilů tloušťky 3-4 mm. Obvodové stěny jsou tvořeny z profilovaného plechu tloušťky 1,5 – 2 mm, který zaručuje dostatečnou pevnost dle ČSN EN 283.

Cirkulaci vzduchu zajišťují čtyři ventilační otvory, umístěné v horní části podélných stěn.

Upevnění nákladu

Na vnitřních stěnách je umístěn systém upínacích otvorů, který zaručuje dostatek možností a jejich kombinací pro zajištění jakéhokoli druhu nákladu.

Sekční vrata

Hlavní vstup do nástavby je tvořen hliníkovými sekčními vraty, která se vysouvají směrem dovnitř pod střešní konstrukci. Umožňují tak využití celého světlého průchodu nástavby pro nakládku.

Dodatečné informace

Povrchová úprava a polepy

  • Systém protikorozní ochrany je připraven na základě ISO 12944-5
  • Nátěrový systém do korozního prostředí C4 – M dle normy 12944-2
  • Dvoukomponentní epoxidový základ, min. 80 µm
  • Dvoukomponentní polyuretanový vrchní nátěr, RAL 9010, min. 100
  • Reklamní polepy, lze zhotovit dle přání zákazníka
  • Bezpečnostní označení dle ČSN EN 283 a 284

Princip vyložení a naložení na vozidlo

Pomocí hydraulického zařízení vozidla se výměnná nástavba zvedne, aby bylo možné vysunout podpěrné nohy. Řidič pak s návěsem vyjede a výměnná nástavba zůstává stát samostatně na podpěrných nohách.

Ostatní způsoby manipulace

Manipulace může být prováděna pomocí bočních chapadel, lanových závěsů, ale také klasickými portálovými jeřáby či jinými manipulačními prostředky jako u klasických kontejnerů.

Fotogalerie

Naše výroba splňuje normy a předpisy

CEN/TS 138553

výměnné nástavby rozměry, konstrukční požadavky, zkoušení

ČSN EN 284

rozměry a všeobecné požadavky

ČSN EN 283

výměnné nástavby zkoušení

CSC

bezpečnostní schválení

UIC

transport po železnici

Poptejte nás

Rychle a nezávazně!

Zajímá vás náš výrobní program, ale nejste se si jisti, jestli jestli je to pro vás vhodné? Není nic jednodužšího , než se nám ozvat. S jedním z našich zkušených obchodníků rychle zjistíte vše, co potřebujete!

Nezávazně poptat