Stavební kontejnery

Stavební buňka a její vývoj

Stavební kontejner, stavební buňka, unimo buňka, to vše jsou názvy pro nejznámější a nejrozšířenější typ obytného modulu. Stavební buňka vznikla na základě pragmatického požadavku na dočasné zázemí pro pracovníky na stavbách.

Warex - Unimobuňka

Vlastnosti

Modul musí být relativně lehký, kompaktních rozměrů, aby bylo možné jej snadno naložit a převézt běžným nákladním autem a také snadno osadit na určené místo.

Vzhled

Od dříve vyráběných nevzhledných unimo buněk urazil dnešní stavební kontejner dlouhou cestu. Kromě vnějšího vzhledu i vzhledu interiéru se výrazně zlepšil zejména tepelný komfort a také třeba protipožární odolnost. Změn je mnoho a tou nejdůležitější je, že modul je opravdu modulární. Lze jej vyrobit v nekonečných variantách pro použití v modulární výstavbě. Může mít různou úroveň standardu použitých materiálů, různé množství oken a dveří, může být uzpůsoben pro spojování s dalšími moduly a vytvoření větší místnosti. Možnosti jsou nepřeberné a závisí především na záměru zadavatele.

Warex - obytný kontejner

Parametry stavební buňky

Přestože standardní rozměr stavební buňky je 6.058 × 2.438 x 2.890 mm, je možné ji samozřejmě vyrobit i v jiných rozměrech. Limitující jsou zde především možnosti přepravy buňky na místo určení.

Kostra obytného kontejneru je zpravidla tvořena svařovaným rámem z pozinkované oceli se zvýšenou životností. Vnější plášť je zateplená sendvičová výplň. Vnitřní stranu tvoří například laminovaná dřevotříska, zvenčí pozinkovaný plech opatřený snadno omyvatelným nátěrem. Střecha je obyčejně také z trapézového plechu. Podlahu tvoří opět překližka nebo dřevotříska krytá například PVC linoleem. Kontejnery lze plně vybavit sanitárním zařízením, topením a osvětlením.

Všechny kontejnery i kontejnerové sestavy splňují ty nejnáročnější podmínky stavebního trhu a jsou certifikovány podle přísných lokálních norem platných v zemích, kde naše společnost působí.

Proč vybrat stavební buňku od firmy Warex?

Délky až 10 metrů, šíře až 3,5 metru a výška až 3,5 metru

Na přání je možno realizovat požární odolnost objektu a jiná technická nadstandartní řešení.

Variabilita, individuální řešení, prozákaznický servis

Poptejte nás

Rychle a nezávazně!

Zajímá vás náš výrobní program? Ozvěte se nám. S jedním z našich zkušených obchodníků rychle zjistíte vše, co potřebujete!

Nezávazně poptat