Modulové domy

Výhody modulových domů

Modulovým domem rozumíme stavbu z prefabrikovaných obytných buněk – modulů. Hlavní výhodou těchto staveb je rychlost výstavby. Jednotlivé moduly stavby jsou předem vyrobeny v továrně a na stavbě potom již pouze osazeny a smontovány. Tím je dosahováno druhé výhody, a tou jsou úspory stavebních nákladů. Jelikož jednotlivé moduly jsou již z výroby předpřipraveny na potřebné instalace, zkracuje se také čas potřebný na provedení dokončovacích prací, tedy např. rozvodů vody, elektřiny, topení, dalších sítí a tak podobně.

Jedná se o stavbu z modulů s předem danou mírou zateplení, je tedy snadné předem spočítat energetickou náročnost budovy a při správně provedené montáži modulů je možné dosahovat výborných výsledků. Zde záleží především na záměru zadavatele a možnostech jeho rozpočtu.

Warex - Modulové stavby

Další výhody

Jako další výhodu modulární výstavby můžeme uvést její snadnou likvidaci, ale také snadné rozšiřování. Snadná likvidace budovy je výhodná především u staveb dočasného charakteru, kdy se do budoucna počítá s jinou výstavbou, nebo s ukončením provozu. Kromě provozů typických pro průmysl a stavbu můžeme zmínit též mateřské školy, kterých bylo v ČR v určité době příliš a později zase málo. Modulová stavba má tu výhodu, že pokud ztratí svůj smysl, lze ji buď relativně snadno odstranit, nebo naopak dostavět a změnit její účel bez ztráty funkčnosti.

Spojením více modulů

Spojením více modulů vedle sebe je možné vytvořit místnosti větších rozměrů, a vyvrátit tak zažitou představu, že modulární výstavba je vhodná pouze na ubytovny a zázemí na stavbách. U výsledného domu s určitým architektonickým řešením by často nikdo nehádal, že se jedná o modulový dům.

Warex - Modulové stavby

Příklady typických použití modulových domů

Zmiňme zde velmi častá kancelářská zázemí firem, provozů a výrobních hal, ale také úřady. Dále jsou typická zázemí sportovišť a hřišť. Velmi častým využitím modulových staveb jsou menší školská zařízení, tedy mateřské školy a specializované střední školy. Typickými ubytovacími zařízeními bývají ubytovny a hostely, internáty a studentské koleje, domovy pro seniory, případně různé typy sociálního bydlení.

Proč vybrat kontejnerovou stavbu od firmy WAREX?

Délky až 10 metrů, šíře až 3,5 metru a výška až 3,5 metru

Na přání je možno realizovat požární odolnost objektu a jiná technická nadstandartní řešení.

Variabilita, individuální řešení, prozákaznický servis

Poptejte nás

Rychle a nezávazně!

Zajímá vás náš výrobní program? Ozvěte se nám. S jedním z našich zkušených obchodníků rychle zjistíte vše, co potřebujete!

Nezávazně poptat

Vybíráme z realizací

Modulové stavby – Sociální bydlení

Místo stavby: Jeseník CZ | Typ: MODULOVÉ STAVBY | Rok: 2019 Místo stavby: Jeseník CZ
Typ: MODULOVÉ STAVBY
Rok: 2019

Sociální bydlení určené do Švédska. Modulová stavba ze dvou modulárních kontejnerů.