Kontejnerové domy

Kontejnerový dům pro bydlení a rekreaci

Kontejnerový dům je především jiným výrazem pro modulární výstavbu. V posledních letech se toto slovní spojení stalo velice populární jako označení nízkonákladové výstavby malých domů a zejména víkendových domů v přírodě. Jedná se tedy především o označení pro soukromé stavby určené k bydlení a rekreaci, ač trochu paradoxně ve svém názvu vyjadřuje své technické řešení. Jinak pro kontejnerový dům platí totéž, co pro modulový dům, jak ohledně technického řešení, tak vzhledově.

Warex - Modulové stavby

Výhody

Výhodou těchto tzv. víkendových kabin je, že nemusí být pevně spojeny se zemí a mohou tak být bez stavebního povolení osazeny i na pozemcích, které nejsou určeny pro výstavbu domu.

Ekologický aspekt

Často zmiňovaný je též ekologický aspekt kontejnerového domu, a to zejména u varianty, kdy je dům postaven z použitých přepravních kontejnerů. Tato varianta je jistě zajímavá, v našich krajích však takovýto dům vyžaduje značné dodatečné zateplení a cenová výhoda takového řešení se poněkud vytrácí. Obecně je však možnost využití známých plechových kontejnerů jako hrubé stavby domu zajímavá.

Warex - Modulové stavby

Příklady typických použití kontejnerových domů

Obecně kontejnerové domy ve světě získávají stále větší popularitu, zejména proto, že nabízí moderní a stylové bydlení a díky nižším nákladům na výstavbu umožňují dosáhnout na vlastní dům většímu množství lidí. K popularizaci tohoto řešení velkou měrou přispívají mladí architekti, kteří zaměřují svoji pozornost často tímto směrem a vytváří mnohdy naprosto neotřelá a trendy řešení. Nezanedbatelná je zde i výhoda dalšího možného rozšiřování domu podle měnících se potřeb rodiny.

Proč vybrat kontejnerovou stavbu od firmy WAREX?

Délky až 10 metrů, šíře až 3,5 metru a výška až 3,5 metru

Požární odolnost + technicky nadstandardní řešení už v základní verzi

Variabilita, individuální řešení, prozákaznický servis

Poptejte nás

Rychle a nezávazně!

Zajímá vás náš výrobní program, ale nejste se si jisti, jestli jestli je to pro vás vhodné? Není nic jednodužšího , než se nám ozvat. S jedním z našich zkušených obchodníků rychle zjistíte vše, co potřebujete!

Nezávazně poptat

Vybíráme z realizací

Modulové stavby – Sociální bydlení ve Švédsku

Místo stavby: Švédsko | Typ: MODULOVÉ STAVBY | Rok: 2019 Místo stavby: Švédsko
Typ: MODULOVÉ STAVBY
Rok: 2019

Sociální bydlení ve Švédsku ve městě Malmo. Modulová stavba ze dvou modulárních kontejnerů.