Školy a školky

Modulová stavba mateřské školy

Možnost postavit mateřskou školu jako modulovou stavbu má své nepopiratelné výhody. Přirozený demografický vývoj způsobuje, že někdy je školek prostě málo a někdy moc. Řešení stavby modulovou výstavbou umožňuje rychle reagovat na potřeby a poté, co potřeba ustoupí, upravit budovu pro jiný účel, nebo ji zcela odstranit. Další výhodou je možnost použít osvědčené řešení vícekrát se stejným zadáním do výroby a změnit třeba pouze výslednou barevnost.

Warex - Modulové stavby

Funkčnost modulové mateřské školy

Realizace budovy mateřské školy je vždy pro modulární výstavbu výzvou. Na rozdíl od kanceláří musí tato modulová stavba plnit více různých funkcí. Děti si tu hrají, spí, stravují se. Důležité je dostatečné sociální zázemí, ale i skladovací prostory a šatny a prostory pro přípravu jídla. Přitom vše musí být útulné, barevné a hravé, děti si v industriálním stylu nelibují.

Světlo

Důležitý je dostatek světla a zároveň také dobré tepelné parametry budovy. Zde se nejlépe projeví variabilita modulového řešení a je možné předvést všechny možnosti uspořádání prostoru a využití různých typů jednotlivých modulů - tedy obytných buněk.

Warex - Modulové stavby

Další modulová školská zařízení

Modulové stavby se ve školství uplatňují také u specializovaných středních škol. Tyto školy nenavštěvuje takové množství žáků, aby se vyplatila velká výstavba s využitím železobetonového skeletu, a podobně. Modulární výstavba nabízí ekonomicky efektivní a elegantní řešení, kdy je možné vyjít vstříc specifickým potřebám školy.

V případě, že škole chybí dostatečné množství specializovaných učeben přímo v hlavní budově školy, nabízí se možnost dobudování potřebné infrastruktury na pozemku školy. Může jít například o laboratoře, knihovnu, či multimediální studovny. Běžné realizace modulární výstavbou bývají také internáty, studentské koleje a zázemí školního sportoviště.

Proč vybrat modulovou stavbu od firmy WAREX?

Délky až 10 metrů, šíře až 3,5 metru a výška až 3,5 metru

Na přání je možno realizovat požární odolnost objektu a jiná technická nadstandartní řešení.

Variabilita, individuální řešení, prozákaznický servis

Poptejte nás

Rychle a nezávazně!

Zajímá vás náš výrobní program, ale nejste se si jisti, jestli jestli je to pro vás vhodné? Není nic jednodužšího , než se nám ozvat. S jedním z našich zkušených obchodníků rychle zjistíte vše, co potřebujete!

Nezávazně poptat

Vybíráme z realizací

MŠ Angel z modulární kontejnerové konstrukce

Místo stavby: Praha | Typ: MODULOVÉ STAVBY | Rok: 2017 Místo stavby: Praha
Typ: MODULOVÉ STAVBY
Rok: 2017

Ve spolupráci s architektonickou kanceláří PIKAZ s.r.o. realizovala společnost WAREX spol. s r.o. moc hezký projekt Mateřské školy v Praze 4. Těší nás, že se naše stavba stala jednou z přihlášených staveb v soutěži Česká cena za architekturu 2018.