Obytné buňky

Využití obytných kontejnerů

Obytná buňka je kontejnerem technicky uzpůsobeným k bydlení. Často je tato forma minimálního bydlení užívána jako přechodné obydlí v nouzových stavech, např. umožňuje rychlé ubytování osob, které díky přírodním katastrofám přišly o obydlí, stejně tak může být azylovým domem, či řešením individuální bytové a finanční krize. Zásadní je, že buňka nemusí na svém místě rozhodně stát na věčné časy. S pomocí jeřábu ji lze přemístít v podstatě kamkoliv, je možné ji také jednoduše naložit a odvézt pryč.

Warex - Modulové stavby

Využití

Obytný kontejner bývá součástí modulárního systému výstavby. Lze tedy použít k bydlení jeden samostatný kontejner, nebo jednotlivé buňky skládat k sobě a vytvářet tak modulární stavby. Nejznámější a nejzákladnější příklady těchto sestav lze vidět na stavbách jako dočasné zázemí dělníků – tzv. stavební buňky. Pro osazení takového obytného kontejneru není ve většině případů nutné stavební povolení, ale postačí ohlášení stavebnímu úřadu.

Konstrukce obytného kontejneru

Kostra obytného kontejneru je zpravidla tvořena svařovaným rámem z pozinkované oceli se zvýšenou životností. Vnější plášť je zateplená sendvičová výplň. Vnitřní stranu tvoří například laminovaná dřevotříska, zvenčí pozinkovaný plech opatřený polyuretanovým odolným nátěrem. Střecha je obyčejně také z trapézového plechu. Podlahu tvoří opět překližka nebo dřevotříska krytá například PVC linoleem. Kontejnery lze plně vybavit sanitárním zařízením, topením a osvětlením. Vzhledem k postupnému vývoji v oboru modulární architektury se dnes můžeme setkat i s luxusnějšími variantami materiálového řešení fasády i vnitřních obkladů.

Warex - Modulové stavby

Výroba a doprava obytných kontejnerů

Obytné kontejnery jsou prefabrikáty, které vyrábíme ve specializovaných závodech. S rozvojem počítačově řízených systémů výroby dnes i při výrobě modulárních kontejnerů využíváme moderní CNC stroje a roboty. Z výroby se obytné buňky na pozemek přemisťují buď ve formě hotového kontejneru připraveného k osazení, nebo ve skladnějším rozloženém stavu a sestavují se až na místě. Manipulace s kontejnery probíhá pomocí jeřábu, nejčastěji se využívá automobilových jeřábů.

Proč si vybrat obytnou buňku od Warexu?

Délky až 10 metrů, šíře až 3,5 metru a výška až 3,5 metru

Na přání je možno realizovat požární odolnost objektu a jiná technická nadstandartní řešení.

Variabilita, individuální řešení, prozákaznický servis

Poptejte nás

Rychle a nezávazně!

Zajímá vás náš výrobní program? Ozvěte se nám. S jedním z našich zkušených obchodníků rychle zjistíte vše, co potřebujete!

Nezávazně poptat

Vybíráme z realizací

Modulové stavby – Modul bydlení

Místo stavby: Nemecko | Typ: MODULOVÉ STAVBY | Rok: 2018 Místo stavby: Nemecko
Typ: MODULOVÉ STAVBY
Rok: 2018

Modul bydlení v Německu. Zastavěna plocha 90m². Postaveno ze 4 modulů.