Rozšíření kapacity základní školy

25. 10. 2022 | NOVINKY ZE ZÁKULISÍ

Zrealizovali jsme rozšíření kapacity základní školy v Praze Uhříněvsi. Školu tvoří kombinace 28 modulů o rozměrech 6x3m, 6×2,4m se světlou výškou 3,2m, respektive 3,35m. Interiérovým provedením a vybavením ušitým na míru potřeb investora na ploše 211m2.

Sestava byla navržena a zrealizována v energeticky velmi úsporné třídě. Díky konstrukčně efektivnímu způsobu realizace prostřednictvím předpřipravených modulových konstrukcí s požadovanými tepelně izolačními vlastnostmi pláště budovy a požárně bezpečnostními vlastnostmi záklopů interiérů. Precizní přípravou pro technologie chlazení/vytápění a řízení výměny vzduchu, osazení fasádního opláštění ze Sibiřského modřínu v kombinaci s deskami Alubond.

V objektu se nachází 4 třídy, kabinety a sociální zařízení. Rámy kontejnerů jsou žárově zinkované. Vytápění je zajištěno tepelným čerpadlem včetně rekuperace a disponuje systémem měření a regulace, kde každá třída může být ovládána individuálně na základě aktuálního kapacitního vytížení. Takto navržená technologie konstrukce pláště budovy spolu s technologiemi vytápění, chlazení a řízeného větrání s rekuperací ročně představuje desítky tisíc korun úspor na energiích. Realizace včetně spodní stavby s přípojkami a projektovou dokumentací trvala jen 2 měsíce.