Modulové domy pro Chanov

10. 10. 2020 | NOVINKY ZE ZÁKULISÍ

Společnost Warex má zájem se účastnit obnovy známeho sídliště Chanov. Představitelé města si vzali inspiraci z takzvaných „čunkodomků“ ve Vsetíně. V roce 2006 právě Warex ve spolupráci s městem Vsetín vybudoval sociální bydlení pro 40 rodin jako řešení problematické a neudržitelné situace v centru města. Byl to absolutně první a průlomový projekt sociálního modulového bydlení tehdejšího starosty Vsetína, který se rázně rozhodl ukončit „dům hrůzy“ zbouráním, kde v centru Vsetína žilo 230 romů v absolutně dezolátních hygienických a sociálních poměrech.

Navzdory vznesené kritice, často velmi emoční, samotné komunity místních obyvatelů to mělo a má svůj velký přínost i v rámci nastavení fungování sociálně nepřízpůsobivých občanů. Modulové sociální bydlení je v užívání úspěšně již 16 let a pořád svým nájemníkům nabízí čisté, účelné a vyhovující byty, za které platí nájem.

Město Most se rozhodlo změnit svůj přístup k této sociálně vyloučené lokalitě a namísto dalších oprav stávajících panelových domů se rozhodlo některé zbourat. Místo nich vyrostou modulové domy. Pokud se toto řešení i v Mostě osvědčí, chce město tímto způsobem pokračovat a postupně nahradit nevyhovující a poničené panelové domy novou modulární výstavbou.

Společnost Warex zde nabízí své téměř 30-ti leté zkušenosti s realizací modulových domů, a to včetně všech doprovodných prací tak, aby se mohlo ihned začít bydlet.

Od 35 minuty si zde můžete prohlédnout záznam.