Warex kontejnery pomáhají na hranicích

01. 04. 2020 | NOVINKY ZE ZÁKULISÍ

V souvislosti se zavedením kontrol na hranicích v důsledku koronavirové krize vznikla potřeba vytvořit zázemí pro celníky a vojáky, kteří kontroly provádějí. V zásadě jediným možným funkčním řešením v této situaci je použití obytných kontejnerů.

Dohodli jsme s Ministerstvem vnitra ČR a Správou logistického zabezpečení Policejního prezidia využití našich obytných kontejnerů typu B1, které nyní slouží na hraničních přechodech Poštorná, Velká nad Veličkou, Hodonín a Břeclav. Policejní prezidium vysoce ohodnotilo rychlost a preciznost pomoci od naší společnosti WAREX. Požadavek na instalaci kontejnerů na hranicích vznesla Policie jeden den v 16 hodin a druhý den byly kontejnery instalovány na hranicích.

Výhodou využití obytných kontejnerů je jejich snadná a okamžitá instalace a stejně tak následná likvidace, jakmile kontroly na hranicích skončí. V případě potřeby je možné obytné kontejnery spojovat a navyšovat tak potřebnou kapacitu, případně operativně přesunout na jiné místo, kde vznikne potřeba jejich použití.

Zázemí pro kontroly na hranicích je příkladem rychlého a jednoduchého využití obytných kontejnerů. Tím to ovšem nekončí. V případě nutnosti jsme schopni z obytných kontejnerů rychle postavit třeba i nouzovou nemocnici s veškerým sanitárním zázemím.